Samojeds

Samojeds

(Raksta fragments ņemts no
SnowAngels Samoyeds mājas lapas.)

Anglija un Krievija.
  Velsas Princis un Princese ar savu Samojedu.
Karalienes Viktorijas ģimene izplatījās pa visu Eiropu un arī Krieviju, kur viņas meita Aleksandra aprecēja Caru Nikolaju II. Velsas Princis (kurš vēlāk kļuva par Karali Edvardu VII) bija Aleksandras brālis. Aleksandra savam brālim uzdāvināja vairākus Samojedus. Princis šo šķirni tik ļoti iemīlēja un ar vairākiem piedalījās izstādēs no 1890 līdz 1900. gadam.
1888. gadā tika uzgleznota glezna par godu pāra sudraba kāzu jubilejai, tajā ir redzams Samojeds sēžam pie Velsas Prinča un Princeses kājām. Vēl šodien, tagadējās Karalienes mākslas kolekcijā ir atrodamas gleznas ar Samojediem.
Pēc Pirmā Pasaules Kara (1917) ļoti maz šo suņu tika eksportēti no Krievijas sakarā ar Komunistu Revolūciju, kas slēdza robežas. Diemžēl, lielākā daļa Samojedu, kurus turēja augstdzimušie, tika nogalināti Krievijas Revolūcijas laikā. Tā, pēc 1917. gada, kāds vaislas materiāls bija pieejams Anglijā, Amerikā un citās Eiropas valstīs, tas bija viss, kas tika izmantots. Šķirne saglabāja savu karalisko statusu un tika ''pasargāta no nepiederīgajiem''.

Jaunākās ziņas 10. December - LV;Liepāja 2 x CAC šķirnes suņu izstādes. Vilku špics Harita Gracia Boyaros